sri. okt 16th, 2019

Dvanaest medalja za Sirmium

Sa dva značajna takmičenja održana proteklog vikenda atletičari Sirmiuma vratili su se sa pregršt medalja …U kruševcu na prvenstvu Srbije za mladje pionire Anja Čančarević osvojila je srebrnu medalju u bacanju kugle i tako najavila velike mogućnosti u ovoj disciplini u vremenu koje dolazi,,Prijatno iznenadjenje priredio je Luka Prekajac koji je u disciplini bacanje diska osvojio bronzanu medalju…A iz Novog Sada sa prvenstva Vojvodine juniori Sirmiuma vratili su se sa 10 medalja ..Nemanja Jorgic je pobedi na 100 m dok je u trci na 400 m bio drugi..Sara kiš se oprobala u skoku u dalj i bila treća u svom prvom nastupu u ovoj disciplini dok je u trci na 400 m osvojila bronzanu medalju..Mina Dasović je bila zlatna u bacanju koplja dok je u bacanju kugle bila treća …Sjajna je bila još uvek pionirka Vanja Milanović koja je nova prvakinja Vojvodine na 100 m dok je u trci na 400 m za samo tri stotinke bila druga ..Aleksandar Sekulić je bio treci u trci na 400 m ..oduševila je muška štafeta Sirmiuma pobedom i zlatnom medaljom a nastupala je u sastavu Marko Morak, Aleksandar Sekulić, Dušan Lazić i Nemanja Jorgić ,,..lep uspeh za Sirmium i sport u Sremskoj Mitrovici.