sri. okt 16th, 2019

Zdelar pored zlata osvojio i srebro, Marija šampionka Evrope

Šampioni Evrope Foto Kajak klub VAL

Nakon zlatne, srspki kajakaš Bojan Zdelar osvojio je i srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore i mlade seniore u češkim Racicama.

Zdelar je u jednosedu na 500 metara osvojio srebrno, pošto je stazu izveslao za 1:37.933, i kroz cilj je prošao sa samo 34 stotinke zaostatka za pobednikom trke Jakubom Zavrelom iz Češke, dok je bronzana medalja pripala je Jonu Voldu iz Norveške (1:38.785).

Ovo je druga medalja za srpskog reprezentativca na EP, pošto je u subotu osvojio zlato u jednosedu na 1000 metara.

Bojan Zdjelar foto KayakSerbia

Srpske kajakašice Marija Dostanić i Biljana Relić postale su u Račicama šampionke Evrope u kajaku dvosedu na 500 metara u konkurenciji seniorki do 23 godine.

Dostanić i Relić su do zlatne medalje stigle odličnom vožnjom, a trku su izveslale za 1:45.508.