uto. jun 18th, 2019

Uspešan završetak tamičarske sezone za karate klub Srem

U nedelju je održan međunarodni turnir Kup zadrugara u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu. Učešće je uzelo preko 500 takmičara a karatisti Ive Vinković i ovaj put su zablistali osvojivši 1. mesto u generalnom plasmanu klubova. Za karate klub Srem nastupilo je 33 takmičara a osvijeno je ukupno 40 medalja i to 17 zlata, 16 srebrnih i 7 bronzi. Andjela Perović je proglašena najuspešnijom takmičarkom u katama a pehar za najmlađu učesnicu turnira osvojila je petogodišnja Isidora Dragojlović kojoj je ovo i prvo takmičenje. Zlatne medalje su osvojili: Andjela Perović, Irena Grujanić, Mila i Dunja Likić, Nikolina Grubiša, Elena Milošević 2x, Miona Murić, Jovana Vasić, Jovana Radovanović, Mateja Vidović, Helena Malbašić 2x, Aleksandar Marić i kata timovi poletarci u sastavu: Alek Daf, Viktor Urošević i Vuk Stojković, kata tim pioniri braća Vidovići Luka, Mateja i David. Srebrne medalje su osvojili Ena Laćarac, Irena Grujanić, Anđela Perović, Biljana Dragojlović 2x, Nina Dragojlović, Isidora Dragojlović, Viktor Urošević, Jana Bjelić u katama i borbama, Jovan Mataruga, Miloš Marić, Danijel Glujić, Nikoleta Laćarac, Alek Daf i kata tim pionirke u sastavu Sara Glumac, Tamara Timić i Ena Laćarac. Bronzu su osvojili: Tamara Timić, Vuk Stojković, Aleksandar Stanković, Strahinja Vujanović, Dunja Pavlović, Jana Radonić i Mia Teševkic.

“Ovo je bilo i poslednje takmičenje u ovoj sezoni za karatiste Srema. Ono što nas očekuje u narednom periodu jeste polaganje za učenička zvanja sledećeg vikenda u velikoj sali PSC Pinki kao i letnje pripreme reprezentativaca u Apatinu i na Tari i tradicionalni letnji klupski kamp u Sokobanji u avgustu mesecu.” kaže trener ovih sjajnih karatista Iva Vinkovic.