sri. okt 16th, 2019

Državni rekord Sirmiuma

Prethodnog vikenda (01.-02.06.2019. godine) na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici, održano je Prvenstvo Srbije za pionire i pionirke (U16). Atletičari AK Sirmiuma osvojili su 7 (sedam medalja). Zoranović Ksenija pobedila je u trkama na 60m (7,83s samo 6 stotinki do državnog rekorda) i 100m i time potvrdila da je trenutno najbrža pionirka u Srbiji. Lazić Dušan zauzeo je drugo mesto u trci na 60m, dok je na 100m bio treći. Muška štafeta 100+200+300+400m u sastavu Marinković Vuk, Babić Nemanja, Lazić Dušan i Šuman Vuk u veoma uzbudljivoj završnici osvojila je drugo mesto-srebrnu medalju. Pionirke su prvog dana zauzele 2.mesto u štafeti 4x100m u sastavu Prekajac Tamara, Mialnović Vanja, Marinković Mila i Zoranović Ksenija, da bi drugog dana takmičenja u istom sastavu u štafeti 100+200+300+400m pobedile rezultatom 2,20,50 i tako oborile državni rekord! Nakon ispunjenja norme za Svetsko prvenstvo za seniore/ke (maj mesec, Zagreb) Tomašević Dragane i najmlađi atletičari Sirmiuma su pokazali zavidan nivo kvaliteta i rezultata. Ovo je lep početak i nagoveštaj za sezonu koja je pred nama, gde se očekuje nastavak uspešnih rezultata naših takmičara, nagoveštavaju treneri Pavlović Goran, Hodoba Goran i Macanović Slobodan.