uto. jun 18th, 2019

Još jedan uspešan vikend za karate klub “Srem”

Karate klub Srem ovog vikenda iza sebe imao je dva velika takmičenja. Naime u subotu je održan Kup Srbije za kadete, juniore, mladje seniore i seniore a u nedelju Medjunarodni Dunav Kup- Novi Sad Open. Domaćin oba dana je bio grad Beočin a organizator Karate Federacija Srbije i Karate Savez Vojvodine. Prvog dana takmičenja za kaarate klub Srem nastupili su Pašic Vladimir u katama i borbama u kategoriji mladji seniori zatim u katama za kadetkinje Mia Tesevkić i Nikolina Grubiša. Nikolina Grubisa je osvojila srebrnu medalju u katama na ovom Kupu Srbije. Drugog dana takmičenja tačnije na Dunav Kupu na kom je ucešce uzelo 100 klubova preko 600 takmicara iz zemlje i inostranstva karatisti Ive Vinkovic brojčano u punom sastavu osvojili su pehar za najmasovniji klub ovog Kupa a takodje i po broju medalja zauzeli sam vrh. Osvojili su ukuono 17 medalja od toga 7 zlata, 6 srebra i 4 bronze. Zlatne medalje su osvojili Andjela Perovic 2x, Miona Muric, Mateja Vidovic, Jovana Radovanovic, Helena Malbašic, Una Breban. Srebro je pripalo Biljani Dragojlovic u borbama, Jovanu Matarugi, Jovani Žegarac, Andrei Aničič, Mioni Murić, Sari Starčević. Bronzu medalju su osvojili Jana Bjelic, Nina Dragojlović, Sara Starčević, Miloševic Elena. Krajem maja poziv reprezentacije za Balkansko Prvenstvo koje se održava u Banja Luci dobilo je i pet takmičarki iz Srema i to Miona Muric, Andjela Perovic, Biljana Dragojlovic, Sara Starčevic i Elena Miloševic. Prema recima njihovog trenera Ive Vinkovic očekuju ih zavrsne klubske pripreme kako bih ostvarile sto bolji plasman na Balkanskom šampionatu i odbranile prošlogodišnje zlato.