pet. mar 22nd, 2019

Četiri medalje za karatiste Srema na republičkom prvenstvu

Danas je u Pančevu u organizaciji Ministarstva za sport i omladinu, Ministarstva prosvete i Saveza za školski sport Srbije održano Republičko prvenstvo Srbije u karateu. Karatisti Ive Vinković predstavljali su svoje škole. Na takmičenju je učestvovalo 245 osnovnih i srednjih škola i preko 350 učenika.

Nastupilo je ukupno osam takmičara iz Sremske Mitrovice, svi iz KK “Srem” pod mentorstvom Ive Vinković. Osvojili su ukupno četiri medalje i to jedno srebro i tri bronzana odličja.
Srebro je osvojila Sara Starčević učenica IV razreda O.Š “Jovan Popović” u katama u kategoriji devojčice III i IV razred osnovne skole.

Bronzu su osvojile:

– Biljana Dragojlović, učenica III razreda O.Š. “Jovan Popovic” u kategoriji kata devojčice III i IV razred,

-Miona Murić, učenica II razreda O.Š. “Jovan Jovanović- Zmaj” u kategoriji I i II razreda,

– Nikolina Grubiša, učenica 8. razreda O.Š. “Jovan Popovic” osvojila je bronzu u kategoriji 7. i 8. razreda.

Odličan nastup imali su i Andrea Aničić, Elena Milošević, Julijan Petrović i Anđela Perović ali ovaj put se nisu okitili najsjajnijim odličjima.