uto. feb 19th, 2019

Sremu komšijski derbi posle dramatične završnice

U komšijskom derbiju odigranom u Rumi između KK Sloven i KK Srem viđena je dobra košarka. Na kraju meča 16. kola Prve RL “Sever”, KK Sloven- KK Srem 78:79 (25:18, 14:25, 18:18, 21:18). Domaćin je odlično otvorio meč. Prva četvrtina je pripala ekipi Slovena rezultatom 25:18. U drugoj četvrtini buđenje gostiju i rezultat od 14:25, dovoljan za vođstvo Mitrovčana na poluvremenu 39:43. Treća četvrtina ujednačena, rezultat u njoj 18:18, i Srem je sa +4 ušao u odlučujućih 10 minuta. U odlučujućoj, poslednjoj četvrtini viđena je prava drama. Na kraju košarkaši Srema uspešniji i ostvaruju pobedu od pola koša razlike. Lista strelaca KK Srem:

Đorđić 24, Marković 14, Stević 15, Ivanović 12, Perić 5, Đurak 8, Pantić 2.

Ovo je deveta pobeda košarkaša Srema u 16 utakmica. Košarkaši Slovena posle ovog kola imaju skor od 7 pobeda i 8 poraza ali i utakmicu manje od ostalih rivala.

Sledeći meč KK Srem igra u nedelju 17. februara od 18h protiv Veternika.